Sagitta / Veľtrh OPTA Brno 2024

Dňa 8.3. – 10.3. 2024 sa žiaci III.OO/AV pod vedením RNDr. Ladislava Bertka a Ing. Martina Brečka dipl.o. zúčastnili exkurzie vo výrobni okuliarových šošoviek v spoločnosti Sagitta v Bratislave a veľtrhu v Brne OPTA 2024.

Spoločnosť Sagitta patrí k prvým čisto slovenským spoločnostiam, ktoré sa venujú dovozu zahraničných značiek výrobcov slnečných okuliarov, okuliarových rámov a doplnkového optického tovaru v Slovenskej a Českej Republike. Takisto sa venuje kompletnej ponuke optických materiálov, akými sú špeciálne pomôcky pre slabozrakých, lupy pre priemyselnú výrobu, pre využitie v medicíne, či lupy používané v kozmetických štúdiách.  

Počas exkurzie boli žiaci prevedení po celej firme, kde im bolo dôkladne vysvetlené, ako prebieha objednávka, proces výroby okuliarovej šošovky, nanášanie povrchových úprav, proces farbenia šošoviek. Mali aj možnosť nahliadnuť do skladu okuliarových šošoviek.

28. ročník veľtrhu OPTA 2024 privítal vyše 3000 návštevníkov zo Slovenska a Česka a bol venovaný českému vedcovi Ottovi Wichterlemu. Na veľtrhu sa zúčastnili firmy z celého sveta. Vystavovatelia predstavili predovšetkým nové kolekcie okuliarových rámov a slnečných okuliarov. Nechýbali však ani inovácie z oblasti  okuliarových šošoviek a prístrojovej techniky. Žiaci počas veľtrhu absolvovali odborné prednášky na témy Brejle a okuliare, Design brýlí v Československu 1918–1992, Rok zkušeností s korekcí dětské myopie, Rodenstock Mycon 2024.