Vianočné trhy na Moyzeske

Dňa 21.12.2022 sa naša telocvičňa a školský dvor premenili na VIANOČNÉ TRHY.

To, že vianočný čas je časom čarovným, naši žiaci zažili na vlastnej koži, pretože tieto vianočné trhy mali benefičný charakter a finančný výťažok sa rozhodli venovať občianskemu združeniu Maják nádeje.

Pár týždňov pred samotným dňom konania trhov sa žiaci vo svojich triedach dohodli a každý prispel, ako vedel – „hand made“ výrobkami z vlastnej dielne. Bolo krásne sledovať ten zápal pre dobrú vec. Každá trieda bola naozaj originálna.

Na našich trhoch si prišli na svoje všetci – za symbolickú sumu sa dalo kúpiť všeličo – od ručne robených šperkov, sviečok, mydiel, tašiek až po domáce perníčky, či vianočné oblátky. Veríme, že sa táto krásna akcia stane novou tradíciu na našej škole. S myšlienkou pomôcť tým, ktorí to v živote nemajú ľahké, sa i my sami učíme väčšej ľudskosti a solidarite, ktoré patria nielen k Vianociam. Celý výťažok – 900 € z vianočných trhov boli žiaci našej školy odovzdať priamo v OZ Maják nádeje.