V dňoch 8.6. – 12.6. 2026 sa žiaci 2. ročníka zúčastnili plaveckého kurzu v krásnom prostredí Liptovského Jána, v Alexandra Wellness Hoteli. Hoci počasie tentokrát veľmi neprialo, dobrú náladu to nepokazilo – práve naopak, v bazéne im bolo výborne. Počas celého týždňa žiaci preukázali veľkú vytrvalosť a chuť zdokonaľovať sa. Každý si zaslúži pochvalu za svoje pokroky – či už išlo o prvé ponorenie hlavy pod vodu, správne kopanie nohami alebo zvládnutie prvých samostatných metrov vlastným štýlom. Nechýbali úsmevy, aj keď vlasy boli mokré a ruky a nohy unavené. Program kurzu bol pestrý a plný zážitkov. Okrem plávania si žiaci oddýchli aj vo wellness, zmerali si sily vo volejbalovom turnaji a získali nové vedomosti počas tematických prednášok o plaveckých spôsoboch, bezpečnom pobyte pri vode a na slnku či o záchrane topiaceho sa a poskytnutí prvej pomoci vo vodnom prostredí. Posledný večer patril overeniu vedomostí v záverečnom kvíze a zábave – jednotlivé družstvá si tiež pripravili „záverečný program“. Najväčší úspech mal tanec 1. družstva na známu pieseň „Waka Waka“. Všetky družstvá boli na konci kurzu odmenené predmetmi s logom SZŠ. Žiaci ukázali, že sa vody neboja a že ju vedia naplno využiť aj si ju užiť. Nech im to pláva ďalej – v bazéne, mori či jazere, ale aj v škole a v živote!




















