Projektové stretnutie – Aiani, Grécko

Gymnasio Aianis, 10.2. 2019 – 14. 2. 2019

Aiani, Kozani – malé mestá, plné srdečných a priateľských ľudí nás očarili bohatou históriou, rôznorodosťou a nepochybne aj tradičnými jedlami a zvykmi.

Deň príchodu – pre niektorých opätovné stretnutie a pre niektorých prvé zoznámenie sa, no podľa milých úsmevov a veselého smiechu sme vedeli, že všade panuje dobrá nálada a všetci sa tešia na zážitky. Po príchode do školy sme sa prvýkrát stretli s hostiteľskou rodinou, no veľmi rýchlo sme zistili, že na nervozitu ani strach nie je žiaden dôvod.

1. deň – Po príchode do školy sme sa zúčastnili na hodine angličtiny, zoznámili sme sa s riaditeľom školy a grécki študenti nám predviedli typické a tradičné grécke tance. Neskôr prišiel čas na prezentáciu dotazníka, ktorý sme vypracovali a vyhodnotili s pomocou tureckej školy. Z výsledkov dotazníka sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o stravovacích návykoch žiakov každej krajiny.

2. deň – Navštívili sme prevádzku na výrobu tradičných gréckych sladkostí a pochutín a neskôr sme navštívili aj zariadenie, ktorá produkuje tradičné produkty, ako napríklad olivový olej. Večer sme sa v kultúrnom centre učili tancovať tradičné grécke tance za pomoci učiteľa aj gréckych študentov. Tento zážitok nám všetkým vyčaril úsmev na tvári a priniesol nezabudnuteľné spomienky.

3. deň – Spoznali sme ďalšie grécke mesto Kalampaku, kde sme navštívili pamiatku UNESCO – Meteora Monasteries. Navštívili sme dva kláštory, kde sme sa okrem zaujímavostiach z histórie naučili aj o jedle, ktoré sa jedáva v kláštoroch v Meteore. Očarili nás impozantné výhľady aj čarovné prostredie skalnatých hôr. Neskôr sme navštívili neďaleké mesto, Trikalu, ktoré sme si prezreli pri prechádzke.

4. deň – Navštívili sme Archeologické múzeum v Aiani, kde si pre nás grécki študenti pripravili prezentáciu o histórii aj o artefaktoch. Dozvedeli sme sa aj mnoho informácií o antickom, gréckom jedle. Po príchode do hosťovskej rodiny sme pre nich navarili typické slovenské jedlo, ako ukážku tradičných slovenských jedál. Večer sme sa v lokálnej kaviarni všetci stretli a pomaly na nás začala doliehať realita blížiaceho sa odchodu. Večer sa niesol v príjemnom znení, grécka kapela spievala a ľudia tancovali.

5. deň – deň odchodu, pre všetkých veľmi smutný, bol plný objatí a sĺz. Všetci sme sa nepochybne utvrdili v tom, že na toto úžasné miesto sa ešte niekedy chceme vrátiť.